TIL har for første gang i historien startet opp et senior damelag, og vi i TUIL er svært glade for å kunne være en del av denne historiske hendelsen.
Vi i TUIL ønsker å skape en best mulig arena for våre unge og lovende jentespillere.
Per i dag har vi et damelag som vant sin 2.divisjonsavdeling i fjor og et juniorlag som garantert kommer til å bite fra seg i kommende sesong.
Nå skaper vi enda et tilbud ved å inngå en samarbeidsavtale med TIL hvor vi skal stille et samarbeidslag i 3.divisjon. Dette gjør vi for å gi de spillerne som pr i dag er talentfulle junior spillere, på vei tilbake fra skade eller får lite spilletid i 2.divisjon, et ekstra tilbud.
Samtidig er vi med å hjelper TIL med både rutine og sørge for at de har nok spillere.
Et 2.lag i seniorsammenheng er noe vi ikke har ressurser til å kunne stille selv, og dermed er vi svært fornøyde med denne avtalen.
For at damefotballen i Tromsø og Troms skal ta steg trenger vi flere lag, og vi håper at flere klubber etter hvert kan finne veien til hverandre slik at vi på sikt får et enda bedre tilbud til jentene.
(VG Nett) (Alta - Mjøndalen 7-3) Ved å score sju av ti mål i en dramatisk kamp hjemme i Finnmarkshallen, sendte Alta seg selv over streken i 1. divisjon.