Eksklusivt intervju med nysigneringen Rune Isaksen.
Rune Reidar Isaksen som fylte 19 år i går (mandag) signerte amatørkontrakt for TUIL i januar måned. Tromsøværingen liker seg meget godt i klubben sålangt og tuil.no fikk stille den venstrebente noen kjappe spørsmål.
1. Hvordan føles det å ha skrevet under for TUIL?
Det føles veldig bra å ha skrevet under for Tuil, det var det jeg ønska mest av alt, og det føles veldig riktig.
2. Hvordan har de første ukene med treninger og kamper vært?
De første ukene har vært litt uheldig for min del, har vært syk med halsbetennelse to ganger. Det har vært veldig kjipt, men ellers har det vært noen fine uker, har blitt tatt godt imot føler jeg og det er et sinnsykt trøkk på treningene.
3. Hvordan er inntrykket av TUIL sålangt?
Har fått et veldig bra inntrykk av Tuil, veldig trivelige folk, veldig bra miljø og ikke minst mange gode fotballspillere.
4. Hva ser du for deg i sesongen 2010, for TUIL og for deg selv?
Jeg ser for meg en sesong med mange oppturer for TUIL, det er jo en ung og lovende stall. For min del er målet å utvikle meg mye som fotballspiller, og da gjelder det bare å jobbe steinhardt på hver trening, så får vi se hva det blir til.
5. Kan du helt kort beskrive deg selv som spiller?
Jeg er en spiller som hater å tape, også liker jeg å bruke venstrefoten min.
6. Hvordan opplevdes debuten (mot Skjervøy)?
Det var en herlig opplevelse, vi vant jo 13-1!
7. Hvor har du spilt fotball før?
Jeg har spilt fotball i TIL helt siden jeg var 6 år. Kanskje jeg ikke burde si det, ikke sikkert det er så populært blant TUIL-fansen. Også hold jeg til midt på tromsøya, kor æ har bodd hele livet.
(VG Nett) (Alta - Mjøndalen 7-3) Ved å score sju av ti mål i en dramatisk kamp hjemme i Finnmarkshallen, sendte Alta seg selv over streken i 1. divisjon.